Kurumsal


Petrol Kimya San. ve Tic. A.Ş. sektörde yaklaşık 40 yıllık bir geçmişe sahip olup kimyasal madde, hammadde satış ve temininde Türkiye'nin alanında en etkin ve güvenilir firmalarından biridir. Petrol Kimya San. ve Tic. A.Ş. ve Petrol Kimya İmalat San. ve Tic. Ltd.Şti. olarak faaliyet gösteren şirketimiz ağırlıklı olarak;

Tekstil, Boya, Mürekkep, Macun, Deterjan ve Temizlik Ürünleri ve katkıları ile Aeresol, İlaç, Zirai İlaç, Sünger, Deri, Ayakkabı, Metal, Plastik ve Ambalaj, sektörlerine hizmet vermektedir.

Ana ürün grubu olarak Alkoller, Aromatik ve Alifatik Solventler, Klorlu Solventler, Polietilen Glikoller, Aminler, Ketonlar, Anhidritler ve diğer Spesifik Kimyasal Maddeler bulunmaktadır. Müşterilerine sunulan hizmet ve bu sektörde adından sıkça söz ettirmeye başlamasından da anlaşılacağı gibi Petrol Kimya San. Ve Tic. A.Ş. hemen hemen her sektörde en ciddi ve en güvenilir firmalardan oluşan yaklaşık 5.000 müşterilik bir portföye ulaşmayı başarmıştır.

Bu sonuç itibari ile geniş ürün yelpazesi ve geniş müşteri ağı oluşmuş ve bu da Petrol Kimya San. ve Tic. A.Ş. olarak yeni iş ortaklıklarını da beraberinde getirmiştir. Firmamız şu anda dünyanın en büyük beş şirketinden biri olan Shell Chemicals Europe B.V. ile iş birliğine gitmiş ve bu anlaşma sonucu Shell Chemicals Europe B.V. ürünlerinin Türkiye'deki tek satıcısı (distribütör) durumuna gelmiştir. Dünya çapında etkin rol oynayan büyük kimyasal üreticilerinden Dow Chemicals'ın klorlu solventlerinin, glikollerinin ve diğer spesifik kimyevi ürünlerinin yurtiçindeki satıcılarındandır. Spesifik kalemlerde yine tek satıcı olan firmamız Brenntag, Helm, Vivochem, Sabic, Contimpex, Gadiv, BGN International, Trio, Whitechem, Inoes ve Biesterfield gibi önde gelen ticari firmalar ile çalışmaktadır.

Şirketimiz yurt dışındaki bu ticari ortaklıklarının yanı sıra yurt içinde de aktif olarak faaliyet göstermektedir. Solventaş Kimyasal Depolama firmasının önemli miktardaki kimyasal madde satış ve pazarlamasını yine Petrol Kimya San.ve Tic.A.Ş. gerçekleştirmektedir.

Style Switcher

Predefined Colors

Menu Style

Background Image

Reset